official results
Rank
Athlete
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
DA VILLA Davide
ITA
1:47.69
30.78
2
ZAMPA Andreas
SVK
+1.09
37.06
3
FINAZZER Sebastiano
ITA
+1.34
38.49
4
DAMIAN Johannes
ITA
+1.67
40.39
5
SALA Tommaso
ITA
+1.84
41.37
6
LIBERATORE Federico
ITA
+1.96
42.06
7
MORICONI Antonio
ITA
+2.52
45.29
8
MESSNER Maximilian
ITA
+2.61
45.81
9
CIPRIANI Pietro
ITA
+2.70
46.32
10
STEINBACHER Andreas
GER
+2.99
47.99
11
PAINI Federico
ITA
+3.02
48.17
12
GRECCHI Riccardo
ITA
+3.78
52.54
13
LUCIANAZ Pierre
ITA
+3.83
52.83
14
VACCARI Hans
ITA
+3.91
53.29
15
SCILLIGO Alessio
ITA
+4.10
54.38
16
ATZ Christoph
ITA
+4.53
56.86
17
SCUCCATO Andrea
ITA
+4.88
58.88
18
PRAST Alexander
ITA
+4.97
59.39
19
PILLER COTTRER Ludovico
ITA
+5.53
62.62
20
DE CHELLIS Nicolo
ITA
+6.39
67.57
21
RENNER Patrick
ITA
+6.44
67.86
22
PLANCKER Armin
ITA
+6.77
69.76
23
MALZANNI Guido
ITA
+6.97
70.91
24
LERCHEGGER Christian
ITA
+7.34
73.04
25
BOSELLI Massimiliano
ITA
+7.88
76.15
26
PARISI Davide
ITA
+8.47
79.54
27
SALOMONI David
ITA
+8.74
81.10
28
QUIRINO Umberto
ITA
+8.82
81.56
29
NIZZI Francesco
ITA
+9.01
82.65
30
BERETTA Filippo
ITA
+10.14
89.16
31
CAPPADOZZI Diego
ITA
+10.31
90.14
32
GUANELLA Ruggero
ITA
+10.78
92.84
33
PAINI Alessandro
ITA
+11.25
95.55
34
VENINI Giorgio
ITA
+12.48
102.63
35
MANZO Giorgio
ITA
+15.70
121.17
36
UTTINI Mattia
ITA
+16.00
122.90
37
TREBILCOCK Robert
GBR
+33.71
224.86
Did not finish 2nd run
MARTINELLI Angelo
ITA
MAINO Luca
ITA
DE ANTONI Amedeo
ITA
REITERER Stefan
ITA
BELLONE Remi
ITA
WIESTHALER Theo
ITA
JAPHARIDZE Soso
GEO
CIRILLO Marco Enrico
ITA
BONARDO Paolo
ITA
MATTAI DEL MORO Leonardo
ITA
CALANDRI Francesco
ITA
RAFFAELLI Lorenzo
ITA
ZANETTI Massimiliano
ITA
EMMERT Fabian
GER
SQUASSINO Andrea
ITA
ZINGERLE Hannes
ITA
MAURBERGER Simon
ITA
Disqualified 2nd run
Did not finish 1st run
D ERCOLE Carlo
ITA
CONNERY Kali
GBR
ROINI Lorenzo
ITA
MATIZ Stefano
ITA
CENTIU Mihai Andrei
ROU
CONFORTOLA Matteo
ITA
BACHSLEITNER Niklas
GER
BOTTACIN Samuele
ITA
CURCIO Matteo
ITA
SPERANDIO Sebastiano
ITA
TOPPAN Riccardo
ITA
SPITALER Rainer
ITA
PACCHIONE Giulio Alberto
ITA
NATADZE Shota
GEO
TOLDO Riccardo
ITA
BERRA Andrea
ITA
FRANCESCHINI Patrik
ITA
AIUTI Giacomo
ITA
STARCEVIC Vanja
SRB
GALLUCCI Michele
ITA
RAUCO Federico
ITA
RAINER Peter
ITA
CAPPONI Filippo
ITA
VAGHI Matteo
ITA
BASSAN Marco
ITA
XAUSA Matteo
ITA
KOZANASHVILI Nikoloz
GEO
SACHSALBER Jannik
ITA
PESSION Jean Daniel
ITA
BOLDRINI Mathieu
ITA
DEBERTOL Luca
ITA
ROSSI Patrick
ITA
GIUNTI Marco
ITA
TEGLIA Lorenzo
ITA
RAMIREZ Mauro
ITA
RIZZI Pascal
ITA
RIGAMONTI Giacomo
ITA
MIGLIAZZA Pietro
ITA
ZUECH Dominik
ITA
TANGHETTI Dino
ITA
STEFANATI Edoardo
ITA
MIZZONI Piergiorgio
ITA
KANDUTSCH Marco
ITA
SCHIEDER Florian
ITA
BITTNER Daniel
GER
MENEGALLI Nicolo
ITA
Disqualified 1st run
Did not start 1st run