official results
Rank
Athlete
Nation
Tot. Time
FIS Points
1
PRADAL Matteo
ITA
1:59.54
34.23
1
PRIELOZNY Matej
SVK
1:59.54
34.23
3
LUNGER Aron
ITA
+0.59
39.07
4
BOLZ Jonas
GER
+0.64
39.48
5
DALMASSO Giacomo
ITA
+0.68
39.80
6
OUVIN Jan
CZE
+0.75
40.38
7
AMMAN Sebastian
GER
+1.10
43.25
7
VIETTI Federico
ITA
+1.10
43.25
9
CASON Mattia
ITA
+1.12
43.41
10
WEINGARTNER Lukas
GER
+1.33
45.13
11
VAN LOON Patrick
ITA
+1.95
50.22
12
MIETZ Tim Ole
GER
+2.01
50.71
13
MENCACCINI Lorenzo
ITA
+2.22
52.43
14
PLONER Manuel
ITA
+3.21
60.55
15
HIEMER Marvin
GER
+3.22
60.63
16
KUCERA Leon
GER
+3.40
62.10
17
DVORNIK Jaka
SLO
+3.74
64.89
18
MAIR Pascal
AUT
+3.75
64.97
19
NEUBER Tobias
GER
+4.08
67.68
20
GARTNER Anze
SLO
+4.29
69.40
21
NANTSCHEV Simon
GER
+4.49
71.04
22
MAIRVONGRASPEINTEN Andreas
ITA
+4.58
71.78
23
RICHTER Pirmin
GER
+5.04
75.55
24
BRENCE Christoph
GER
+5.13
76.29
25
TROUP Kieran
GBR
+5.78
81.61
26
ZERHOCH Dominik
GER
+5.84
82.11
27
RECHTENBERG Jan
CZE
+6.02
83.58
28
KROELL Raphael
ITA
+6.04
83.75
29
ROEHL Marinus
GER
+6.13
84.48
30
SALIHOVIC Eldar
MNE
+6.71
89.24
31
SCHMID Simon
GER
+6.78
89.81
32
KICK Euan
GBR
+7.69
97.27
33
RAPP Pius
GER
+7.99
99.73
34
HAUSSMANN Maximilian
GER
+8.40
103.09
35
THIELE Severin
GER
+8.73
105.80
36
WOLF Simon Luca
GER
+8.93
107.44
37
ENGLER Timon
SUI
+9.12
109.00
38
SCHMID Philipp
GER
+9.53
112.36
39
STEINER Kilian
GER
+10.03
116.46
40
KANG Myoung-Gyu
KOR
+10.13
117.28
41
UNTERSANDER Romano
SUI
+10.24
118.18
42
KRIZAN Vojin
SRB
+10.61
121.21
43
HEGELE Matthias
GER
+11.10
125.23
44
LOHRMANN Luis
GER
+11.29
126.79
45
NEUKOM Simeon
LIE
+11.42
127.85
46
ZUBERBUEHLER Raphael
SUI
+11.56
129.00
47
VRANICAR Oto
SLO
+12.16
133.92
48
KEMPERLE Gasper
SLO
+13.24
142.77
49
WIBBE Henry
GER
+14.37
152.04
50
WALLISER Felix
GER
+16.55
169.91
51
MUELLER Benjamin
GER
+16.73
171.38
52
KRINNINGER Robert
GER
+20.80
204.75
53
BODE DEN Luka
NED
+22.96
222.46
54
ASKATOV Anton
RUS
+27.91
263.04
Did not finish 2nd run
LOTZ Thorben
GER
GMUENDER Nicolas
SUI
GOETTE Simon
SUI
BATTISTI Alberto
ITA
KOLLER Moritz
GER
STREIBL Marius
GER
KALELA Akseli
FIN
KRINNINGER Maximilian
GER
BRUNNER Lorenz
GER
LOOSER Ramon
SUI
HOHENAUER Manuel
AUT
BOLLHALDER Marco
SUI
PLANK Julian
GER
GALDIOLO Francesco
ITA
KUHNLE Yannick
GER
KASTLUNGER Tobias
ITA
Did not start 2nd run
Did not finish 1st run
NEFF Alois
GER
PENES Matija
SLO
FRIBERT Henrik
GER
VOEGELI Julian
SUI
STEINDL Tobias
GER
FLORITZ Nico
GER
VON STEUN Vincent
GER
BRUNNER Leon
GER
MOEHRING Roy
NED
TRIULZI Jordi M.
ESP
ROESCH Tom
GER
SCHMIDT Tobias
GER
HORBER Yannik
SUI
WILLS Angus
GBR
NAGY Bence
HUN
SCHMETZER Ole
GER
URLAUB Felix
GER
SCALET Matteo
ITA
KNOLLSEISEN Tobias
ITA
GATTO Francesco
ITA
DE ZAN Diego
ITA
RICCUCCI Alessandro
ITA
Disqualified 1st run