Presented by
FIS Disciplines
Inside FIS
|
FIS TV
FIS 100
FIS Members
Presented by
Cross-Country
|
Home
Calendar & Events
Live Results
Athletes
More
Statistics
Standings / Medals / Trophies
Ranks & Positions
Places
Athletes
Positions
Medal Event Positions
Multiple Positions
Positions per nation
Competitions to position
Best position
Oldest / Youngest winner
Podium age
Biggest gap
Positions
Top 3, Top 6, Top 9 or Top 12 per place/year, discipline, category, nation, gender
Filter
Discipline
Cross-Country
Ski Jumping
Nordic Combined
Alpine Skiing
Freestyle
Snowboard
Speed Skiing
Grass Skiing
Telemark
Masters
Para Cross-Country
Para Alpine Skiing
Para Snowboard
Para Biathlon
Season
All
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
Category
Olympic Winter Games
World Championships
World Cup
Stage World Cup
World Championships Qualification
FIS Junior World Ski Championships
FIS U23 World Ski Championships
Asian Winter Games
Continental Cup
Scandinavian Cup
Alpen Cup
Eastern Europe Cup
US Super Tour
Nor-Am Cup
Australian New Zealand Cup
Balkan Cup
Far East Cup
Slavic Cup
South America Cup
Youth Olympic Winter Games
European Youth Olympic Festival
FIS
Junior
Universiade
Military and Police
CIT
Masters
Popular Cross-Country
Marathon Cup
World Loppet Cup
World Loppet
Sprint Qualification
Sprint Qualification WJC
Sprint Qualification U23
Sprint Qualification YOG
Roller Skiing Junior Team Sprint Qualification
Roller Skiing Team Sprint Qualification
Team Sprint Qualification
Team Sprint Semi Final
Roller Skiing World Championships
Roller Skiing World Cup
Roller Skiing
Roller Skiing Sprint Qualification
Roller Skiing Stage World Cup
Roller Skiing Junior World Championships
Roller Skiing Junior World Cup
Children
Roller Skiing Junior
Roller Skiing Junior Sprint Qualification
Roller Skiing Junior Stage World Cup
National Championships
National Junior Championships
Para Events
Event
Select an event
up to 5 kilometers
up to 10 kilometers
up to 15 kilometers
up to 30 kilometers
more than 30 kilometers
Pursuit
Double pursuit
Skiathlon
Skiathlon (low total climb)
Team
Team Sprint Qualification
Team Sprint
Sprint
Marathon
Popular race
up to 5 km (low total climb)
up to 10 km (low total climb)
up to 15 km (low total climb)
up to 30 km (low total climb)
more than 30 km (low total climb)
Pursuit (low total climb)
Gender
All
Women
Men
Athlete Nation
Place
Place Nation
Position
Podiums
Top 6
Top 9
Top 12
search
Date
Place
Nation
Disc.
Gender
Disc.
Gender
Position
Position
Rank 1
Rank 2
Rank 3
16-03-2024
Falun
SWE
10k
W
10k
W
3.
SUNDLING Jonna
SWE
15-03-2024
Falun
SWE
SP
W
SP
W
2.
SVAHN Linn
SWE
3.
SUNDLING Jonna
SWE
12-03-2024
Drammen
NOR
SP
W
SP
W
2.
SVAHN Linn
SWE
09-03-2024
Oslo
NOR
50k
W
50k
W
1.
KARLSSON Frida
SWE
2.
ANDERSSON Ebba
SWE
03-03-2024
Lahti
FIN
SP
W
SP
W
3.
DAHLQVIST Maja
SWE
01-03-2024
Lahti
FIN
Tsp
W
Tsp
W
1.
SWEDEN I
SWE
18-02-2024
Minneapolis
USA
10k
W
10k
W
1.
SUNDLING Jonna
SWE
2.
KARLSSON Frida
SWE
17-02-2024
Minneapolis
USA
SP
W
SP
W
1.
SUNDLING Jonna
SWE
2.
SVAHN Linn
SWE
13-02-2024
Canmore
CAN
SP
W
SP
W
1.
SVAHN Linn
SWE
3.
SUNDLING Jonna
SWE
11-02-2024
Canmore
CAN
30k
W
30k
W
1.
KARLSSON Frida
SWE
10-02-2024
Canmore
CAN
SP
W
SP
W
2.
DAHLQVIST Maja
SWE
3.
SVAHN Linn
SWE
10-02-2024
Canmore
CAN
SP
M
SP
M
3.
ANGER Edvin
SWE
28-01-2024
Goms
SUI
15k
W
15k
W
2.
KARLSSON Frida
SWE
27-01-2024
Goms
SUI
SP
W
SP
W
1.
SVAHN Linn
SWE
2.
DAHLQVIST Maja
SWE
3.
SUNDLING Jonna
SWE
26-01-2024
Goms
SUI
TE
A
TE
A
1.
SWEDEN I
SWE
2.
SWEDEN II
SWE
21-01-2024
Oberhof
GER
TE
W
TE
W
1.
SWEDEN I
SWE
20-01-2024
Oberhof
GER
30k
W
30k
W
1.
KARLSSON Frida
SWE
19-01-2024
Oberhof
GER
SP
W
SP
W
1.
SVAHN Linn
SWE
2.
KARLSSON Frida
SWE
3.
SUNDLING Jonna
SWE
06-01-2024
Val Di Fiemme
ITA
15k
W
15k
W
1.
SVAHN Linn
SWE
2.
KARLSSON Frida
SWE
06-01-2024
Val Di Fiemme
ITA
15k
M
15k
M
2.
POROMAA William
SWE
03-01-2024
Davos
SUI
SP
W
SP
W
1.
SVAHN Linn
SWE
03-01-2024
Davos
SUI
SP
M
SP
M
2.
ANGER Edvin
SWE
01-01-2024
Toblach
ITA
Pur
W
Pur
W
3.
SVAHN Linn
SWE
30-12-2023
Toblach
ITA
SP
W
SP
W
1.
SVAHN Linn
SWE
2.
SUNDLING Jonna
SWE
17-12-2023
Trondheim
NOR
10k
W
10k
W
3.
ANDERSSON Ebba
SWE
16-12-2023
Trondheim
NOR
Skt
W
Skt
W
1.
ANDERSSON Ebba
SWE
15-12-2023
Trondheim
NOR
SP
W
SP
W
2.
SVAHN Linn
SWE
3.
RIBOM Emma
SWE
09-12-2023
Östersund
SWE
SP
W
SP
W
1.
RIBOM Emma
SWE
3.
SVAHN Linn
SWE
03-12-2023
Gällivare
SWE
TE
W
TE
W
1.
SWEDEN I
SWE
03-12-2023
Gällivare
SWE
TE
M
TE
M
2.
SWEDEN I
SWE
02-12-2023
Gällivare
SWE
10k
W
10k
W
2.
ANDERSSON Ebba
SWE
3.
ILAR Moa
SWE
26-11-2023
Ruka
FIN
30k
W
30k
W
1.
ILAR Moa
SWE
25-11-2023
Ruka
FIN
10k
W
10k
W
1.
ANDERSSON Ebba
SWE
3.
KARLSSON Frida
SWE
24-11-2023
Ruka
FIN
SP
W
SP
W
1.
RIBOM Emma
SWE
2.
SUNDLING Jonna
SWE
show more